23 czerwca ruszają zapisy do AKEAHF 2017. Nowy system nagród – pula 700000 zł!

23 czerwca ruszają zapisy do AKEAHF 2017. Nowy system nagród – pula 700000 zł!

Czwarta edycja Al Khalediah European Arabian Horse Festival odbędzie się, podobnie jak w ubiegłych latach, tydzień po janowskim Czempionacie Narodowym. 18-19 sierpnia to data pokazu w Nowych Wrońskach (ECAHO B-Int.). 20 sierpnia organizatorzy zapraszają na gonitwę Al Khalediah Poland Cup na warszawskim Torze Wyścigowym Służewiec.Zapisy do pokazu ruszają jutro, w piątek 23 czerwca i trwać będą do 21 lipca. Mówi dyrektor generalny Festiwalu Hubert Kulesza:

– Chcę potwierdzić, że Festiwal się odbędzie. Od kilku miesięcy pojawiają się bowiem plotki, że naszej imprezy nie będzie. Pragnę wszystkich uspokoić – impreza nie tylko nie jest odwołana, ale pracujemy już nad edycją przyszłoroczną. Za rok w końcu zawita do Polski pokaz A-klasowy – dziś przygotowujemy się więc nie tylko do Festiwalu tegorocznego, do którego pozostały dwa miesiące, ale pracujemy koncepcyjnie nad piątą edycją w roku 2018.

W tym roku organizatorzy wprowadzają zmiany w systemie nagród dla zwycięzców i uczestników. Dyr. Kulesza wyjaśnia:

– Od samego początku przyświecało nam motto „Zmieniamy się dla Was”. Czujemy się w obowiązku wobec wystawców, sympatyków imprezy, naszych gości, by każda kolejna impreza była w czymś lepsza od poprzedniej. Bardzo uważnie wczytujemy się w ankiety, które nasi goście wypełniają w trakcie i po imprezie – za co przy okazji wszystkim bardzo dziękuję, bo to głos, który pozwala nam zidentyfikować te obszary, gdzie moglibyśmy coś poprawić. Funkcjonując na co dzień w środowisku hodowców koni arabskich, nie jesteśmy głusi na krytyczne uwagi. Powiem więcej, krytyczne uwagi są dla nas cenniejsze, bo dają nam szansę doskonalenia się. Wsłuchujemy się więc w te głosy i stąd wypływa najważniejsza wprowadzona przez nas w tym roku zmiana – korekta systemu nagród. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom małych i średnich hodowców. Nowy system jest może mniej korzystny dla największych marek, czyli wiodących światowych stadnin i stadnin państwowych w Polsce, ale za to premiuje tych hodowców, którzy najbardziej potrzebują zachęt finansowych.

– Podczas niedawnego pokazu w Białce pytano mnie o markę samochodów przewidzianych w tym roku – kontynuuje dyr. Kulesza. – I tu małe zaskoczenie – otóż nie będzie samochodów. Okazuje się bowiem, że samochodami, które zapewnialiśmy zwycięzcom (podczas trzech imprez wręczyliśmy w sumie 16 pojazdów i były to jedyne auta rozdawane na pokazach w Europie) nikt praktycznie nie jeździ, jedynie w stadninach państwowych niektóre z nich są w użyciu. Po zeszłorocznej imprezie, choć samochód był do odbioru od ręki, to właściciel pochodzący z kraju Zatoki Perskiej był w stanie go zabrać do Emiratów dopiero w marcu tego roku. Rezygnujemy więc z nagród rzeczowych, koncentrując się na nagrodach finansowych. I tu kolejne novum. System rozwarstwiony, gdy za złoty medal przypadała nagroda o wartości ponad 100 tys. zł (samochód), a za srebrny – 8 tys. zł, sprawiał, że dysproporcja pomiędzy miejscem pierwszym a drugim była kilkunastokrotna, podczas gdy wszyscy mamy świadomość, że często między złotym a srebrnym czempionem różnice są minimalne i nie uprawniają do aż takiej dysproporcji. Uważamy więc, że sprawiedliwie będzie spłaszczyć nagrody w czempionacie, tak jak spłaszczyliśmy nagrody w klasach. Chciałbym niniejszym ogłosić, że złoci medaliści otrzymają, bez względu na kategorię, po 30 tys. zł, srebrni medaliści po 20 tys. i brązowi – po 10 tys. Czyli w przypadku medali srebrnych i brązowych mamy do czynienia ze znaczącym podwyższeniem nagród – o 150 i 200%.
Jeśli chodzi o nagrody w klasach, to system premiowania pierwszych piątek pozostaje niezmienny i nagroda finansowa wyniesie 4 tys. zł. Ale wprowadzamy dodatkową zachętę – mianowicie za szóste i siódme miejsce w klasie wypłacać będziemy zwrot wpisowego. Nasza impreza nie jest nastawiona na zysk, jest stricte non profit, co nas wyróżnia spośród większości pokazów. Mamy misję, którą nasz właściciel realizuje od kilkunastu lat, a która polega na promowaniu idei, jaką jest hodowla koni czystej krwi. Pragniemy, by te pieniądze jak najlepiej służyły środowisku. Wielkie światowe marki nie potrzebują zachęt finansowych w takim stopniu, jak hodowcy, którzy, realizując swą pasję, inwestują własne, ciężko zarobione pieniądze. Dla hodowcy, który ma kilka koni i nie jest w stanie rywalizować z potentatami, taka premia ma ogromne znaczenie. Tak więc postanowiliśmy iść w tym właśnie kierunku i wspierać mniejszych hodowców.
Ogólna pula nagród to w tym roku ok. 700 tys. zł, przy założeniu, że rozegramy 12 klas i uwzględniwszy gonitwę, w której do wygrania będzie 59500 zł, co czyni ją trzecią najlepiej płatną nagrodą w sezonie 2017, po N. Europy i Derbach.

Po raz pierwszy ogłaszamy listę sędziów zaproszonych na pokaz. Są to:
Irina Stigler (Rosja), Tamas Rombauer (Węgry), Gideon Reisel (Holandia), Fausto Scanzi (Włochy), Ahmed Hamza (Egipt).
Członkowie DC to: dr Katarzyna Szlęzak (Polska), Christine Keyser (Norwegia), Gijs Eggink (Belgia).

Obowiązki ringmastera pełnić będzie Waleed Al Haddadi (Arabia Saudyjska).

Należy wreszcie wspomnieć, że organizatorzy wprowadzają dodatkowe zachęty dla publiczności.

– Wstęp na pokaz będzie jak zwykle biletowany – wyjaśnia dyr. Kulesza – ale wprowadzamy dodatkowe zachęty dla wystawców. Otóż, prócz bezpłatnej puli, którą ogłosimy niebawem, każdy hodowca zapisujący konia na pokaz będzie mógł kupić zaproszenia VIP oraz wejściówki na trybunę ogólną z 50% rabatem.
Rabat proponujemy również w zakresie współpracy z wystawcami. Pragniemy zachęcić naszych gości do wsparcia Festiwalu poprzez działania sponsorskie i promocyjno-marketingowe. Nasza misja to służenie środowisku i zainwestowaliśmy w tę ideę do tej pory już kilka milionów złotych. Powinniśmy jednak traktować hodowlę jako wspólne dobro, o które wszyscy się troszczymy. Gdy odwiedzam pokazy zagraniczne, widzę, jak hodowcy i firmy z branży wspierają swoje pokazy i jak zabiegają o to, by te pokazy się rozwijały. Zachęcam do tego samego naszych wystawców. Dodatkowy bonus to to, że wszystkie nasze oferty sponsorskie obejmujemy 50% rabatem dla wystawców. Zachęcamy do reklamowania się w naszym katalogu oraz na bandach LED, a także do rozważenia wykupienia pakietów sponsorskich. Po szczegóły zapraszam na naszą stronę www.

Autor: Monika Luft
Źródło: www.polskiearaby.com

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

Zgoda