Al Khalediah European Arabian Horse Festival. Zmieniamy się dla was!

Al Khalediah European Arabian Horse Festival. Zmieniamy się dla was!

W tym roku Al Khalediah European Arabian Horse Festival w Nowych Wrońskach oraz na warszawskim Służewcu odbędzie się w dn. 19-21 sierpnia (piątek-niedziela). Podobnie jak rok temu, będzie to międzynarodowy pokaz klasy B wg klasyfikacji ECAHO (19-20.08) oraz gonitwa A-klasowa dla koni 4-letnich i starszych, na dystansie 1600 m, z pulą nagród 59500 zł o Puchar Al Khalediah Poland (21.08).

Organizatorzy postanowili wprowadzić pewne zmiany w stosunku do poprzednich edycji. Przede wszystkim będą nowe nagrody główne.

– Bardzo uważnie przejrzeliśmy ankiety wypełnione rok temu przez uczestników festiwalu – mówi nam Hubert Kulesza, dyrektor Festiwalu oraz stadniny Al Khalediah Poland, która jest gospodarzem imprezy. – Chcieliśmy wiedzieć, gdzie możemy zaoferować Państwu jeszcze lepszą jakość. W myśl zasady „Zmieniamy się dla was” jesteśmy otwarci na sugestie. Modernizujemy infrastrukturę, by była bardziej przyjazna. Pragniemy zapewnić lepsze warunki do pracy osobom, które przyjeżdżają z końmi, tak by wszyscy czuli się jak najbardziej komfortowo. Powiększamy parking ogólny, budujemy parking dla wystawców, dla koniowozów, ze stałym miejscem do mycia koni, którego nie mieliśmy w ubiegłym roku.

– Nie zmieniamy formuły, pozostajemy przy nagrodach finansowych – kontynuuje dyr. Kulesza. – Uznaliśmy, że nagrody pieniężne pomagają – zwłaszcza mniejszym hodowcom – choć w części zrekompensować im wysiłek włożony w przygotowanie i trenowanie koni oraz prowadzenie tej bardzo trudnej działalności, jaką jest hodowla koni arabskich. Tak więc każdy koń, który zakwalifikuje się do pierwszej piątki swojej klasy, otrzyma nagrodę w tej samej wysokości, co rok temu: 4 tys. zł.

– Zmieniamy za to markę i typ samochodów, które stanowić będą nagrody główne – dla złotych medalistów – wyjaśnia dyr. Kulesza. – Dotarły do nas głosy, że o ile mercedesy, którymi nagradzaliśmy zwycięzców podczas poprzednich edycji, są uznawane za bardzo prestiżowe, o tyle ich walory użytkowe nie pokrywają się z zakresem działalności hodowców. Tym razem postawiliśmy więc na samochody bardziej funkcjonalne. Zwycięzcy czempionatu dla koni starszych otrzymają samochody Ford Ranger, potężne pickupy z napędem na cztery koła, które z powodzeniem pociągną choćby przyczepę z koniem. Dla pozostałych medalistów przygotowaliśmy Fordy Kuga (konie młodsze) i Fordy B-Max (konie roczne).

– Chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim naszym sympatykom, wystawcom, gościom, sponsorom i zaprosić ich do udziału w tegorocznej edycji – podsumowuje szef Festiwalu. – Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku nasza impreza przyciągnie ponad setkę koni. Z informacji, które płyną od hodowców, wiemy, że oddźwięk jest duży i że pokaz budzi wielkie zainteresowanie.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 20 czerwca do 19 lipca.

Strona Festiwalu: https://www.akeahf.com
Strona stadniny Al Kahlediah Poland w Nowych Wrońskach: http://alkhalediah.pl

Autor: Monika Luft
Źródło: www.polskiearaby.com

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

Zgoda