Realizując tak poważne wyzwanie jakim jest organizacja Europejskiego Festiwalu Koni Arabskich należy zarówno na każdym etapie działań przygotowawczy jak i w trakcie przebiegu tego wyjątkowe wydarzanie brać pod uwagę szeroko rozumianą odpowiedzialność za wszelkie podejmowane decyzje, które mogą mieć wpływ na społeczeństwo oraz środowisko. Dlatego też organizator Festiwalu za fundament swoich działań przyjmuje zasady pełnej transparentności, poszanowania międzynarodowych standardów, etyki postępowania, zasad zrównoważonego rozwoju oraz troski o dobrobyt społeczny.
Przestrzeganie norm społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) wpisuje się jednoczenie w specyfikę islamskiej kultury organizacyjnej, której fundamentem jest Prawo Szariatu. Mając na uwadze rodowód Spółki jak i inspiracje do organizacji Europejskiego Festiwalu Koni Arabskich płynące z Arabii Saudyjskiej zachęcamy do zapoznania się z poniższym fragmentem Koranu obrazującym postawy, które stanowią wyznacznik naszych działań.
Nie jest pobożnością,
że zwracacie twarze
ku wschodowi i ku zachodowi.
Lecz prawdziwie pobożny jest:
kto wierzy w Boga i w Dzień Ostatni;
w aniołów, w Księgę i w proroków;
i ten, kto rozdaje majątek –
mimo umiłowania go –
bliskim krewnym, sierotom i biedakom, podróżnemu i żebrzącym,
i na wykup niewolników;
i ten, kto odprawia modlitwę;
i ten, kto daje jałmużę;
i ci, którzy wypełniają swoje zobowiązania,
kiedy się zobowiązali;
i ci, którzy są cierpliwi
w nieszczęściu i przeciwności,
i w czasie niebezpieczeństwa;
oto ci, którzy są szczerzy w wierze.
Oni są prawdziwie bogobojni!Koran [2:177]
Partnerem merytorycznym naszych działań CSR-owych jest prof. zw. dr hab. Robert Karaszewski – Dyrektor Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu